Pielgrzymka Parafialna

Pielgrzymka autokarowa

Termin :  9 - 18.07.2016

Cena : 460 EUR + 920 PLN

Praga – Reims – Paryż – Lisieux – Lourdes – Carcassonne - La Salette - Ars – Genewa – Altotting

Program pielgrzymki

Dzień 1

Wyjazd z Parafii Wolica Tokarnia o godz. 4.00. Przejazd do Pragi i spacer po mieście: Most Karola, Rynek Staromiejski, Kościół Karmelitów i Dzieciątko Praskie – Sanktuarium, msza św. Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w pobliżu granicy czesko – niemieckiej.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd przez Niemcy w kierunku Francji. Postój w Reims – Katedra koronacyjna francuskich królów, miejsce związane ze św. Joanną d’Arc. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Paryża.

Dzień 3

Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Paryża. W programie m.in.: Katedra Notre Dame, Pałac Sprawiedliwości, następnie spacer urokliwymi uliczkami Dzielnicy Łacińskiej, Sanktuarium Cudownego Medalika – msza św., Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, Wieża Eiffla (z zewnątrz), wzgórze Montmartre z górującą nad miastem Bazyliką Sacre Coeur, rejs statkiem po Sekwanie. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd  do Lisieux - miasta Świętej Teresy, nawiedzenie miejsc związanych z życiem Świętej (Buissonnets, Katedra św. Piotra, Karmel, Bazylika). Msza św. w Karmelu, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5

Lisieux – Msza św., śniadanie. Przyjazd do Lourdes (urokliwe pirenejskie miasteczko). Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek, obiadokolacja, udział w nabożeństwie wieczornym i Procesji Światła. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 6

Całodzienny pobyt w Lourdes: Msza św., śniadanie, zwiedzanie miejsc związanych z życiem św. Bernadetty: dom rodzinny, więzienie, młyn. Sanktuarium: Grota Massabielska, Bazyliki (Górna, Różańcowa, Piusa X). Czas wolny na modlitwę i kąpiele w basenach z wodą ze źródła. Obiadokolacja, udział w Procesji Światła. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 7

Msza św., śniadanie, wyjazd z Lourdes w kierunku La Salette. Po drodze zwiedzanie Carcassonne – ufortyfikowanego średniowiecznego miasta „jak z bajki”, przyjazd do La Salette, zakwaterowanie, obiadokolacja, udział w wieczornym nabożeństwie i procesji z lampionami. Powrót na nocleg.

Dzień 8

Msza Św., śniadanie, pobyt w Sanktuarium Płaczącej Madonny w La Salette – zwiedzanie, czas na modlitwę prywatną, następnie przejazd do Ars, miasta związanego z posługą kapłańską św. Jana Marii Vianney. Zobaczymy kościół i konfesjonał, w którym spowiadał ponad 17 godz. dziennie, nawiedzimy kaplicę serca, w której znajduje się relikwiarz z sercem świętego proboszcza, plebanię - niezmienioną od jego czasów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu; przejazd do Genewy, krótki spacer: ogrody angielskie, słynny Zegar Kwiatowy, Jezioro i Fontanna. Następnie przejazd przez Szwajcarię do Niemiec. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Altötting, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10

Śniadanie, Sanktuarium Maryjne w Altötting, gdzie czci się słynną Czarną Madonnę, Bazylika NMP, kościół św. Brata Konrada, msza św. Wyjazd w drogę powrotną do kraju, przejazd przez Austrię, Czechy. Powrót do parafii w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

Świadczenia:

·         przejazd autokarem LUX

·         9 noclegów w hotelach

·         9 śniadań, 9 obiadokolacji

·         bilety wstępów do zwiedzanych obiektów

·         rejs statkiem po Sekwanie w Paryżu

·         opieka pilota

·         przewodnicy miejscowi w Pradze, Lisieux, w Paryżu

·         ubezpieczenie KL i NNW

·         ubezpieczenie od chorób przewlekłych

Cena nie obejmuje:

·         dopłaty do pokoju jednoosobowego – 160 EUR

·         napojów do obiadokolacji (płatne dodatkowo)

·         ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z pielgrzymki

zwyczajowych napiwków dla kierowców i pilota

Zapisy : Parafia św. Maksymilian  Wolica - Tokarnia     Wolica ul. Szkolna 1

Lub telefonicznie   ks. Jacek  Dąbek  504 033 170 ,

ks. Łukasz  Biś   504 93 53 51

I  wpłata     600 zł   do  9 stycznia 2016r.   przy zapisie

II   wpłata     320 zł + 200 Euro   do  9 kwietnia 2016r.

III  wpłata     260 Euro  do   9 czerwca  2016r

18 kwietnia 2024