Przeglad Kolęd i Pastorałek 2017

29 stycznia 2017 r. roku w naszym Sanktuarium odbył się I Dekanalny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Zainteresowanie konkursem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. W przeglądzie wzięli udział m.in. dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Sobkowie, Tokarni, Polichnie, Radkowicach, Wolicy. Zaprezentowali się także uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Wolicy i uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Chęcinach. W sumie w przeglądzie wzięło udział 25 solistów i 10 chórów/zespołów takich jak: Zespół LIMANI, Zespół Łukowianki, Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z Wolicy, Chór Gimnazjum nr 2 w Wolicy, Chór Szkoły Podstawowej w Siedlcach, Zespół Parafialne Słoneczka z Wolicy, Chór parafialny z Wolicy i Chęcin jak również Chór OREMUS z Chęcin i Klasa 3 Szkoły Podstawowej z Wolicy. Cieszy nas, że tak wiele osób wzięło udział w tym I Dekanalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Założeniem przeglądu było kultywowanie tradycji kolędowania, wymiana doświadczeń artystycznych oraz integracja pokoleń. Cieszy fakt, że nasze Sanktuarium mogło dziś gościć tak wielu artystów i gości z całej Gminy i Dekanatu Chęcińskiego. Wypełniony kościół po brzegi raduje serce i mobilizuje do dalszej pracy. Już tego miejsca zapraszamy na przyszłoroczny Przegląd mając nadzieję, że wpisze on już się w tradycję naszej Gminy i całego Dekanatu Chęcińskiego.

Piątek, Wielki Tydzień
Wielki Piątek Męki Pańskiej